امروز سه شنبه 15 اسفند 1402 http://goftardarmaniarak.cloob24.com
0
اوتیسم یکی از اختلالات نافذ رشد است که بین سن 6 ماهگی تا دو سالگی خود را نشان می دهد و اوتیسم در واقع طیفی از اختلالات شناختی و ارتباطی ازخفیف تا شدید است.

3
اگر مشکلی در عضله زبان وجود داشته باشد مثل ضعف در عضله زبان یا در سرعت و دامنه حرکت زبان هم در گفتار و هم درعمل بلع اختلال به وجود می اورد و برای اصلاح این مشکلات باید از تمرینات ماساژ یا حرارتی استفاده شود.

0
در بعضی از کودکان بعد هنوز در سنین بالاتر ابریزش از دهان وجود دارد که علل مختلفی می تواند داشته. باشد مثلا در کودکان فلج مغزی و یا کودکانی که اگاهی حسی ضعیفی دارند یا عضلات گفتاری دچار اشکال هستند.

0
سلام دوستان عزیزم 

به رفتارهای کودک خود حساس باشید اگر به صداها خوب واگکنش نشان نمی دهد اگر در 6 ماهگی تا هشت ماهگی قان و قون نمی کند باید به شنواییش مشکوک شد وحتما ا کودک تست شنوایی بعمل اید.

0
سلام دوستان گلم امروز می خوام درباره علت اختلال بیش فعالی صحبت کنم به نظر میرسد ژنها در ایجاد این اختلال نقش مهمی دارند در3/ 1موارد یکی از والدین به نقص توجه مبتلا هستند و یا اگر مادر در حین زایمان یا بارداری مشکلاتی داشته باشد احتمال بیش فعالی افزایش پیدا می کند مثل مصرف دارو , وزن کم نوزاد موقع تولد, عفونت مغزی , تماس با سموم یا برخی شرایط استرس زا یا تماشای بیش از حد تلوزیون موجب کم توجهی کودک شود.

0
برای درمان کودک. لکنتی افزایش اعتماد به نفس در کودک بسیار دارای اهمیت است یکی از راهکار ها همخوانی کردن شعر یا داستان با کودک است چون در این حالت کودک کاملا روان است به خود مطمین می شود که همیشه هم با لکنت صحبت نمی کند.

0
مهمترین عضو شنوایی گوش است واگر شتوایی دچار اشکال باشد گفتار به طور حتم دچار اشکال می شود واز علایم کم شنوایی این است که کودک به صدا واکنش نشان نمی دهد و صداسازی نمی کند.